15.04.2024 Reportáž

Dorostenci si drží vítěznou sérii, Suchdol Nad Lužnicí byl od úvodu bez šance!

První třetina skončila výrazným náskokem domácího týmu Elba DDM Ústí nad Labem 7:0. Druhá třetina přinesla další čtyři góly domácích a dva hostů, což znamenalo stav 11:2. Ve třetí třetině domácí potvrdili svou převahu a zvítězili s konečným skóre 13:3.

Extraliga dorostu , 14.04.2024

13:3

7:0, 4:2, 2:1

SK Suchdol nad Lužnicí

Branky a nahrávky: 00:27 Dominik Javůrek (Matěj Šimic, Tomáš Primus), 02:48 Tomáš Primus (Nicolas Mejstřík, Matěj Šimic), 05:06 Vaclav Raichl (Lukáš Efler), 05:31 Jakub Doubrava (Nicolas Mejstřík), 06:05 Adam Pauček (Ondřej Šesták, Alex Kugler), 09:27 Jakub Dobrodinský (Ondřej Šesták), 14:25 Richard Janda (Daniel Vaněk), 21:16 Matěj Šimic (David Sabó, Tomáš Primus), 22:57 Tereza Nademlejnská (Daniel Vaněk, Jindřich Koky), 25:15 Ondřej Mottl, 26:04 Tereza Nademlejnská (Vaclav Raichl, Jindřich Koky), 31:56 Ondřej Mottl, 41:13 Dominik Javůrek (David Sabó, Tomáš Primus) - 19:58 Jakub Krása, 21:56 Marek Apfelthaler (Patrik Hanus, Klára Blafková), 41:22 Marek Apfelthaler

Vojtěch Gottfried, Martin Vykouk - Nicolas Mejstřík, Jakub Pankratz, Adam Pauček, Tomáš Primus, Ondřej Šesták, Frantisek Šilhavý, Šimon Závorka, Jindřich Koky - Jakub Dobrodinský, Jakub Doubrava, Dominik Javůrek, Alex Kugler, Ondřej Mottl, Tereza Nademlejnská, David Sabó, Matěj Šimic, Daniel Vaněk, Lukáš Efler, Vaclav Raichl, Richard Janda

Miroslav Pudil, Aneta Jiráčková - Jakub Krása, Eduard Dráb, Martina Landová - Petr Košumberský, Marek Apfelthaler, Martin Fučík, Patrik Hanus, Jan Matoušek, Klára Blafková, Vojtěch Dvořák, Filip Havel, Šimon Pavlík

Hned od úvodních minut bylo jasné, kdo bude udávat tempo utkání. Domácí tým Elba DDM Ústí nad Labem se ujal vedení v 27. vteřině zásluhou Dominika Javůrka. V čase 2:22 byl na trestnou lavici poslán Marek Apfelthaler z hostujícího týmu SK Suchdol nad Lužnicí, a domácí tým využil první přesilovou hru díky Tomáši Primusovi. Další branku přidal v čase 5:06 Václav Raichl. Pouhých 25 vteřin po této brance zvýšil na 4:0 Jakub Doubrava. V čase 6:05 se prosadil Adam Pauček, čímž první polovina první třetiny skončila stavem 5:0. V čase 9:27 přidal další branku Jakub Dobrodinský a první třetinu 35 vteřin před koncem uzavřel Richard Janda. Stav 7:0 naznačoval, že utkání bude jednoznačnou záležitostí domácího týmu.

Začátek druhé třetiny přinesl výhodu přesilové hry hostujícímu týmu, když byl v čase 18:45 vyloučen Jakub Pankratz. Hosté využili přesilovku, a šťastným střelcem byl Jakub Krása. Domácí na tuto branku reagovali v čase 21:16 gólem Matěje Šimice. Hostující tým snížil v čase 21:56 díky Marku Apfelthalerovi. Následně se střelecky prosadili dvakrát Tereza Nademlejnská a Ondřej Mottl. Po druhé třetině byl stav zápasu 11:2 pro domácí.

Z kraje třetí třetiny se podruhé v utkání prosadil Ondřej Mottl. Utkání se poté dlouho hrálo bez střelené branky, až v čase 41:13 využil přesilovou výhodu Dominik Javůrek. Skóre utkání uzavřel v čase 41:22 Marek Apfelthaler. Konečné skóre zápasu bylo 13:3 pro ústecké.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Závorka Šimon: „Od začátku jsme byli lepším týmem, což se také projevilo na skóre. Zbytek zápasu se odehrával v naší režii, a proto zaslouženě bereme tři body.“
Mottl Ondřej: „Plnili jsme pokyny trenérů a to vedlo k Jednoznačnému vítězství.“

Červinka Radek (Elba DDM Ústí nad Labem): Od úvodu zápasu jsme měli jeho otěže pevně ve svých rukou a jelikož nás soupeř ničím nezaskočil, došli si naši svěřenci pro dvouciferné vítězství.