13.02.2024 Reportáž

Do dalšího kola Českého poháru nás nepustili Rafani

V nedělním podvečeru sehrál náš extraligový A-tým utkání Českého poháru proti domácím Rafanům na pražské Palmovce. Od začátku byl aktivnější soupeř, který nám nedovolil najít správné tempo. V druhé třetině se jim podařilo vstřelit jediný první gól a ujmout se vedení. My jsme se však nevzdali a v závěru základní hrací doby dokázali srovnat stav díky střele Ondřeje Poláčka. V prodloužení jsme odolali tlaku domácích, kteří měli navrch i v přesilové hře, a tak se muselo jít na samostatné nájezdy. V nich jsme bohužel neuspěli a Rafani si tak zajistili postup do dalšího kola soutěže.

Český pohár, 11.02.2024

Rafani Praha

2:1

0:0, 1:0, 0:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 18:36 Jan Krtička (Miroslav Strejček, Patrik Walter), 50:00 Jan Krtička - 42:50 Ondřej Poláček (Jiří Tomáš, Michal Smolík)

Martin Opalecký - Ondřej Tichý, Jakub Marušinec, Petr Švanda, Josef Vostracký, Michal Průcha - Tomáš Tóth, Miroslav Strejček, Jan Krtička, Lukáš Pařízek, Patrik Walter, Michal Jelínek, Michal Kovář

Tomáš Rechtorik (Zdeněk Banda) - Jan Bečvář, Jiří Grus, Michal Smolík, Ondřej Poláček, Aleš Popluhar, Matěj Sedláček, David Kučera, Nicolas Mejstřík - Lukáš Belica, Vojtěch Červinka, David Haas, Tomáš Kapusta, Pavel Krajíček, Petr Michajličenko, Martin Stupka, Jan Škurla, Jiří Tomáš, Patrik Zicho, Václav Hrubý, Pavel Kohout

OHLASY HRÁČŮ:

Belica Lukáš: „Už od začátku zápasu jsme nezačali dobře, neběhali jsme a nechali jsme je určovat tempo hry. Až třetí třetinu jsme začali něco hrát a tlačili se do branky, ale to jsme zase nedokázali proměnit šance. Moc se nám nedařila rozehrávka a přechod do útočného pásma.“
Krajíček Pavel: „Bohužel není moc co hodnotit, náš výkon nebyl dobrý, selhávali jsme v zakončení. Ve třetí třetině jsme tlačili a povedlo se vyrovnat. V prodloužení se povedlo ubránit dlouhé oslabení 4 na 3 a v nájezdech byl šťastnější domácí tým.“
Popluhar Aleš: „Zápas skončil těsnou prohrou 2:1 na nájezdy a je to velké zklamání pro nás všechny. To že extraligový tým nedokáže porazit druholigový tým, který se sejde v mnohem menším počtu, je ostuda. První dvě třetiny jsme vůbec nedokázali hrát naši hru. Nedařila se rozehrávka, střelba, nedostupovali jsme důsledně k soupeřům. Jen díky našemu brankáři jsme do třetí třetiny vstupovali pouze s jednobrankovým mankem. Třetí třetina byla o poznání lepší, dostali jsme se do tempa a měli spoustu šancí, nakonec se nám podařilo vyrovnat. Mohli jsme přidat více gólů, ale bohužel byla střelba nepřesná. V prodloužení bylo spousta šancí na obou stranách. Nakonec brankáři podrželi své týmy a zápas dospěl až do samostatných nájezdů, kde jsme neuspěli. Jediné co bych na závěr vyzdvihl, je výkon našeho gólmana a naši hru ve třetí třetině."

Miroslav Růžička (Elba DDM Ústí nad Labem): Nepotvrdili jsme roli favorita a zcela po právu jsme nepostoupili do dalšího kola Českého poháru. Čímž jsme nesplnili jeden z cílů pro tuto sezonu. Zápas jsme nezvládli především po psychické stránce a je potřeba se zamyslet nad naším přístupem.

Redakce, foto: Jakub Šlechta