Elba DDM Ústí nad Labem delic HBC Hostivař HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Kert Park Praha HBC Plzeň HBC Hradec Králové 1988 SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany HbK Karviná HBC Svítkov Stars Pardubice HBC Prachatice delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-SEVER.cz
10.03.2024 Reportáž

Junioři zvítězili nad Rebely přesvědčivým rozdílem

Po zimní přestávce se junioři vrhli do nadstavbové části Divize Západ a hned v úvodním utkání si připsali vysoké vítězství nad SK Rebel Praha. Už od úvodních minut bylo jasné, že se bude jednat o gólový zápas. Naši junioři si od začátku vytvořili tlak a soupeře skoro nepustili do hry. V první třetině se jim podařilo vstřelit hned několik branek a položit tak základ pro vysoké vítězství. Ani ve zbytku utkání nepolevilo tempo. Zápas tak nakonec skončil vysokým vítězstvím, které je skvělým startem do nadstavbové části.

SK Rebel Praha

Branky a nahrávky: 01:19 Matyáš Čaloun (Richard Janda), 02:02 Radek Vyhlídal (Daniel Vaněk), 02:28 Tadeáš Doucha (Matěj Kocourek), 12:26 Radek Vyhlídal (Jakub Růžička, Ondřej Filip), 14:07 Matěj Kocourek (Pavel Kohout), 17:16 Matyáš Čaloun (Daniel Vaněk, Dominik Javůrek), 27:54 Matyáš Čaloun (David Kučera, Matěj Kocourek), 29:35 Adam Pauček (Matyáš Kincl, Ondřej Filip), 31:59 Matyáš Kincl (Ondřej Filip, David Kučera), 34:38 Daniel Vaněk (Matyáš Čaloun), 36:46 Radek Vyhlídal (David Kučera), 38:00 Ondřej Filip (Matyáš Kincl), 42:01 Pavel Kohout (Jakub Růžička) - 07:25 Patrik Walter (Roman Koch), 17:54 Roman Koch (Patrik Walter, Filip Ryboš)

Sestava domácích

Martin Koudelka, Vojtěch Norek - Tadeáš Doucha, Zdeněk Matušík, Jakub Růžička, Jan Ryska, Jiří Urbánek, Radek Vyhlídal, Adam Pauček, Lukáš Efler, Šimon Závorka - Matyáš Čaloun, Ondřej Filip, Václav Hrubý, Matyáš Kincl, Matěj Kocourek, Pavel Kohout, Dominik Javůrek, David Kučera, Daniel Vaněk, Richard Janda

Sestava hostí

Martin Vaňáč - Martin Tipta, Matěj Adam, Filip Ryboš, Ondřej Vaňáč - Jan Birčák, Tomáš Doskočil, Ondřej Kosina, Filip Tonyka, Michal Birčák, Alex Richard Janich, Matyáš Klofát, Roman Koch, Patrik Walter

Už ve 3. minutě vedli domácí 3:0! Rychlé góly Čalouna M., Vyhlídala a Douchy nasměrovaly utkání ve prospěch ústeckých. Do konce první periody se stav ještě pohnul, když na 3:1 snižoval hostující Walter, ale domácí odpověděli brankami Vyhlídala a Kocourka a odskočili na 5:1.

Ve druhé třetině Ústí mírně polevilo v tlaku, ale i tak si vybudovalo pohodlný náskok. Čaloun M. hned z kraje třetiny zkompletoval hattrick a zvýšil na 6:1. Rebelové pak využili nekoncentrovanosti domácích a snížili na 6:2 gólem Kocha. V závěru druhé třetiny se jim podařilo vynutit si několik přesilových her, ale domácí je ubránili a ještě odskočili na 8:2 góly Čalouna M. a Paučka.

Oslabení na začátku třetí třetiny ústečtí junioři ubránili a pak se již hrálo pod jejich taktovkou. Pomalu navyšovali skóre a zásluhou Kincla, Vaňka, Vyhlídala (který taktéž zkompletoval hattrick), Filipa a Kohouta se stav zastavil na konečných 13:2.

Důležité body tak zůstávají doma a junioři se s optimismem dívají do dalšího utkání, které odehrají na horké půdě v Prachaticích.

Ohlasy

Červinka Radek:: Utkání bylo z naší strany po fyzické stránce zahrané dobře. Přesto bylo vidět několik dalších nedostatků ve hře, na který je třeba zapracovat.

Redakce, foto: Tomáš Laibl