14.10.2024 Reportáž

A-tým si připisuje první vítězství: Mladá Boleslav padla 10:4

Elba DDM Ústí nad Labem si v sobotním utkání CROSSDOCK extraligy mužů poradila s HBC Tygři Mladá Boleslav a zvítězila jednoznačně 10:4. Domácí tým těžil z efektivity v přesilovkách a pevné obrany, zatímco soupeři se nedařilo proměňovat své šance. Zápas přinesl několik dramatických momentů včetně trestného střílení a vyššího trestu za nesportovní chování.

Extraliga mužů, 12.10.2024

10:4

3:1, 3:1, 4:2

HBC Tygři Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 01:38 Vojtěch Červinka (Aleš Macek, Jan Kurty), 05:16 Aleš Macek (Jan Kurty, Ondřej Poláček), 11:31 Jan Škurla (Lukáš Soukup), 17:15 Jan Kurty (Lukáš Soukup), 18:29 Jan Kurty (Aleš Macek), 22:38 Ondřej Poláček (Martin Stupka), 35:30 Jan Škurla (Aleš Macek), 39:40 Michal Smolík (Zbyšek Kastner, Jan Škurla), 40:21 Patrik Zicho, 41:00 Aleš Macek (Vojtěch Červinka) - 07:01 Tomáš Bernard (David Horáček, Petr Šíma), 21:01 Tomáš Bernard (Martin Bydžovský, Martin Krejčí), 31:11 Petr Šíma (Tomáš Lhota), 44:09 Tomáš Bernard (Petr Šíma, Marcel Malina)

Zdeněk Banda (Martin Koudelka) - Petr Michajličenko, Ondřej Poláček, Aleš Popluhar, Matěj Sedláček, Jan Sedláček, Zbyšek Kastner, Michal Smolík, David Kučera - Tomáš Kapusta, David Nedoma, Jan Škurla, Martin Stupka, Jiří Tomáš, Patrik Zicho, Matěj Kocourek, Jan Kurty, Vojtěch Červinka, Lukáš Soukup, Aleš Macek, Jan Vacek

Jakub Hnátek, Michal Turczyn - Martin Bydžovský, Martin Krejčí, David Horáček, Jakub Marušinec, Ondřej Tichý - Marcel Malina, Andrej Moravčík, Petr Šíma, Tomáš Lhota, Jiří Erben, Miloslav Hudeček, Lukáš Šípek, Tomáš Bernard

Zápas začal aktivně z obou stran, ale už v čase 1:38 se domácí ujali vedení díky gólu Vojtěcha Červinky po přihrávkách Aleše Macka a Jana Kurtyho. O chvíli později, v čase 5:16, zvýšil náskok Aleš Macek. Hosté se snažili odpovědět, což se jim podařilo v 7. minutě, kdy skóroval Tomáš Bernard po nahrávce Davida Horáčka a Petra Šímy. Na konci první třetiny se však domácí opět prosadili a po gólu Jana Škurly v čase 11:31 vedli 3:1.

V druhé třetině pokračoval tlak domácích, kteří využili přesilovku v čase 17:15 zásluhou Jana Kurtyho a v 18:29 zvýšili na 5:1. Hosté se sice dokázali prosadit gólem Bernarda v čase 21:01, ale domácí tým odpověděl rychle v čase 22:38 přesilovkovým gólem Ondřeje Poláčka, který stanovil skóre po dvou třetinách na 6:2.

Poslední třetina přinesla množství vyloučení a dramatických momentů. V čase 31:11 snižoval na 6:3 Petr Šíma z Mladé Boleslavi, ale Jan Škurla a Michal Smolík na druhé straně odpověděli brankami ve 35:30 a 39:40. V čase 40:21 zvýšil z další přesilovky Patrik Zicho. Domácí tým si pak v čase 41:00 připsal ještě gól ve vlastním oslabení, kdy skóroval Aleš Macek po akci s Vojtěchem Červinkou.

Hosté se snažili zkorigovat výsledek, ale jedinou branku třetí třetiny za ně přidal v čase 44:09 Tomáš Bernard, který tak zkompletoval hattrick. Elba DDM Ústí nad Labem si ale již výsledek pohlídala a zvítězila 10:4.

Zápas provázely početné tresty na obou stranách. Celkem rozhodčí udělili 11 dvouminutových trestů, jedno trestné střílení a jeden vyšší trest. Největším momentem třetí třetiny byl trest pro Jiřího Erbena z Mladé Boleslavi za nesportovní chování v čase 22:19, kdy došlo k incidentu s plivnutím na soupeře.

Elba DDM Ústí nad Labem dominovala nejen na skóre, ale i ve střelbě na branku, kde domácí hráči vyslali celkem 48 střel oproti 22 pokusům Mladé Boleslavi. Zápas sledovalo 78 diváků, kteří byli svědky atraktivního a bojovného výkonu domácího týmu.

Domácí si připisují důležité vítězství 10:4 a získávají první výhru za tři body v základní části CROSSDOCK extraligy. Naopak HBC Tygři Mladá Boleslav budou muset zapracovat na své disciplíně a obranné hře, pokud chtějí být v dalších zápasech úspěšnější

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Nedoma David: „Tak určitě jsme rádi, že jsme konečně vyhráli za 3 body a ukončili jsme sérii proher. Také jako plus beru 10 vstřelených branek. Jen je škoda zbytečných gólů co jsme v zápase obdrželi.“
Macek Aleš: „Zápas dopadl dobře s konečným výsledkem, ale furt máme na čem zapracovat. Například, že hra není pouze jenom dopředu, ale i dozadu. A v tom se nám zápas s Boleslaví nepovedl, protože jsme soupeři dali šance, které kdyby proměnily, tak by zápas mohl dopadnout jinak. Podle mého názoru je celý tým spokojen,protože jsme potřebovali výhru, od které bychom se odstrčili a mohli ve výhrách pokračovat.“

TABULKA - CROSSDOCK EXTRALIGA (k 13. 10. 2024)