06.04.2024 Reportáž

Hattrickový hrdina: Kohoutův výkon přinesl vítězství nad Rebely

Junioři přivezli z Prahy s vítězstvím 6:2 po povedené třetí třetině. Kohout exceloval hattrickem a Hrubý v závěrečných chvílích pečetil triumf. Přestože domácí tým podal bojovný výkon, nedokázal to zvládnout po celé utkání.

Extraliga juniorů – Nadstavba Západ, 06.04.2024

SK Rebel Praha

2:6

0:1, 1:0, 1:5

Branky a nahrávky: 29:53 Michal Birčák, 38:55 Roman Koch (Michal Birčák) - 12:26 Pavel Kohout (Václav Hrubý, Matěj Kocourek), 32:45 Pavel Kohout (Zdeněk Matušík), 34:10 David Pospíšil, 36:01 Daniel Vaněk (Matyáš Kincl, Ondřej Filip), 43:19 Pavel Kohout (Tadeáš Doucha), 44:51 Václav Hrubý (Dominik Javůrek, Jan Ryska)

Martin Vaňáč - Václav Ernst, Martin Tipta, Filip Grof, Filip Ryboš - Jan Birčák, Tomáš Doskočil, Ondřej Kosina, Filip Tonyka, Michal Birčák, Tomáš Čihák, Alex Richard Janich, Roman Koch

Matias Kokhanin - Tadeáš Doucha, Zdeněk Matušík, Jakub Růžička, Jan Ryska, Jiří Urbánek, Radek Vyhlídal, David Pospíšil - Ondřej Filip, Václav Hrubý, Matyáš Kincl, Matěj Kocourek, Pavel Kohout, Štěpán Moucha, Jakub Doubrava, Dominik Javůrek, Daniel Vaněk, Richard Janda

Hned od úvodního buly jsme měli optickou převahu. Domácí Rebel se nepouštěl do útočení a vcelku úspěšně se soustředil na bránění středního pásma. Našim juniorům to dělalo obrovské problémy a nebyli schopni zakončovat své těžce vydřené šance. V závěru se přece jenom dokázal trefit Kohout a Elba DDM vedla 1:0. Druhá třetina byla ze strany našich juniorů snad ještě horší než ta první. Vše vyvrcholilo kuriózní brankou na 1:1.

Před třetí třetinou bylo v ústecké šatně asi hodně dusno. Hra našich juniorů se zrychlila a výsledek se dostavil. Kohout, Pospíšil a Vaněk strhli vedení na stranu našich juniorů 1:4. To však domácí nepoložilo a houževnatě bojovali dál. Po chybě naší obrany domácí trestali 2:4. Na konečných 2:6 upravil nejprve Kohout, který dovršil svůj dnešní hattrick, a v úplném závěru pojistil Hrubý.

ROZHOVOR K UTKÁNÍ S HRÁČI:

Co bys řekl na průběh utkání?
Janda Richard: „Přehrávání situací, málo střelby a malý tlak na branku měl za následek to, co se odehrávalo na hřišti.“
Hrubý Václav: „Dvě třetiny byli velice špatné. Neplnili jsme pokyny trenérů.“
Kokhanin Matias: „Z naší strany byl výkon velice nepovedený.“

Proč jste začali dávat branky až v poslední třetině?
Janda Richard: „V závěrečné třetině jsme začali více střílet, tlačili jsme se více do branky a plnili pokyny trenérů.“
Hrubý Václav: „V poslední třetině jsme se začali více tlačit do branky a tím donutili soupeře dělat chyby, které se nám podařilo trestat.“

Co se stalo před naší první obdrženou brankou?
Kokhanin Matias: Šel jsem pro míček do rohu a chtěl jsem ho rozehrát. Spoluhráč mi seběhl a já mu to chtěl přihrát o mantinel, ale míček se nepředvídatelně odrazil před prázdnou branku. No a bylo to.“

Zuna Aleš (Elba DDM Ústí nad Labem): Přes pozitivní výsledek, nebyl výkon týmu vůbec dobrý. Dvě třetiny jsme se protrápili. Pokud chceme uspět s Prachaticemi a s dalšími soupeři musí být náš výkon a chuť hrát bezpodmínečně na daleko vyšší úrovni.