17.04.2024 Reportáž

B-tým zvítězil v napínavém duelu nad Coma Teamem 4:3

V napínavém zápase mezi týmy byla první branka vstřelena Coma Teamem během přesilové hry, což znamenalo vedení 1:0 na konci první třetiny. B-tým se rychle vrátil do hry ve druhé třetině díky gólu Tomáše Giesela a Jana Rysky, ale Jan Trončinský z Coma Teamu vyrovnal na 2:2 v závěru druhé třetiny. Ve třetí třetině za stavu 3:3 rozhodl Ondřej Filip, když poslal domácí tým do vedení 4:3. Přes několik přesilových her hostujícího týmu se B-týmu podařilo udržet vedení a odvrátit poslední místo v tabulce.

2. Liga - Čechy Sever , 14.04.2024

4:3

0:1, 2:1, 2:1

HBC Coma Team

Branky a nahrávky: 15:12 Tomáš Giesel (Matyáš Čaloun, David Diepold), 25:18 Jan Ryska (Ondřej Filip, Tadeáš Doucha), 30:00 , 31:11 Vojtěch Zeman (Matěj Šimic, Jan Plachý) - 12:47 Jan Trončinský (Aleš Macek), 29:11 Jan Trončinský (Tomáš Reisenauer, Lukáš Místecký), 31:36 Aleš Macek (Milan Vlach)

Matias Kokhanin - Martin Kotlář, Vítězslav Zeman, Jan Ryska, Nicolas Mejstřík, Jindřich Koky, Šimon Závorka - Vojtěch Zeman, Tomáš Giesel, Jan Plachý, David Diepold, Matyáš Čaloun, Tadeáš Doucha, Ondřej Filip, Lukáš Efler, Matěj Šimic, Daniel Vaněk, Vaclav Raichl

Lukáš Kešner - Adam Bartoň, Jakub Růžička, Jan Trončinský, Radek Vyhlídal - Tomáš Harkabus, Tomáš Reisenauer, Milan Vlach, Matyáš Kincl, Patrik Bauer, Aleš Macek, Štěpán Moucha, Kale Costa, Lukáš Místecký

Od úvodních minut utkání hrály oba týmy zodpovědně v obraně a diváci museli dlouho čekat, než padne první branka. V čase 12:17 byla zahájena v pořadí čtvrtá přesilová hra v zápase, kterou Coma Team dokázal rychle využít z hole Jana Trončinského . Do konce první třetiny už další branka nepadla a do kabin se odcházelo za stavu 0:1.

Druhou třetinu zahájil lépe B-tým, kdy se po dvanácti vteřinách dokázal trefit Tomáš Giesel po asistencích Matyáše Čalouna a Davida Diepolda za záda hostujícího Lukáše Kešnera. Po vyrovnání byla hra opět velmi vyrovnaná. V čase 24:42 dostal B-tým již svou čtvrtou přesilovou hru , a tu se mu podařilo využít z hole Jana Rysky v čase 25:18. Nedlouho po této brance dostal výhodu přesilové hry i Coma Team , ale obrana s brankářem Matiasem Kokhaninem odolávala. V samotném závěru třetí třetiny přesně v čase 29:11 dokázal vstřelit svoji druhou branku v zápase Jan Trončinský a za nerozhodného stavu 2:2 skončila druhá třetina.

Start do třetí části hry byl opět lepší pro B-tým. Nebylo to sice tak rychlé jako ve druhé třetině, ale v čase 31:11 poslal domácí do vedení Vojtěch Zeman po asistenci talentovaného Matěje Šimice a Jana Plachého. Vedení ale nevydrželo dlouho a na 3:3 vyrovnal v čase 31:36 Aleš Macek po nahrávce Milana Vlacha. Utkání se s blížícím koncem dramatizovalo a přibývalo nervozity na obou stranách hřiště . Hostující tým navíc v této části utkání dostal další dvě výhody přesilové hry , ty se mu nedařilo využít dle představ Coma Teamu a stav zápasu byl stále nerozhodný . V čase 42:25 šel do vedení po akci Jana Plachého domácí tým, kdy branku vstřelil Ondřej Filip. Závěr zápasu se nesl ve snaze hostujících barev o vyrovnání , ale to se mu v závěrečném tlaku nepodařilo a B-tým se tak odpoutal z posledního místa tabulky 2. Ligy Čechy Sever .

Plachý Jan (Elba DDM Ústí nad Labem): Krásný vyrovnaný zápas. Oba týmy se přetahovali ve vedení. Nakonec jsme byli šťastnější. Poslední 2 minuty se Coma team nadechl k náporu, ale zkušení hráči našeho týmu přinesli klid na naše hokejky a nic soupeři už nedovolili. Jsme nesmírně rádi, že jsme ve zcela zbytečně vyhroceném zápase ( oba sudí nezvládli vedení zápasu ) slavili výhru a přeskočili soupeře v tabulce. Zvláštní pochvalu bych chtěl pro tentokrát věnovat našemu brankáři. V zákrocích je jistý a míčky z něj nevypadávají, což je důležité pro případné dorážky.