16.04.2024 Reportáž

Starší žáci Elba DDM Ústí nad Labem porazili Tygry z Mladé Boleslavi 8:1.

V dramatickém utkání hokejbalu se Elba DDM Ústí nad Labem střetla s Boleslaví, kde domácí tým po nejistém začátku a přesilové hře soupeře udržel nerozhodný stav. První třetina skončila vedením Elby 1:0 díky gólu Karla Morvaye. Ve druhé třetině Jan Plachý rychle zvýšil na 2:0 a Morvay dokončil hattrick, zatímco hosté snížili na 4:1. Závěrečná třetina viděla dominanci Elby, která využila přesilovou hru a rozšířila vedení na konečných 8:1, s hattrickem i pro Jana Plachého.

Liga starších žáků - Čechy Střed + Sever , 13.04.2024

8:1

1:0, 3:1, 4:0

HBC Tygři Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 06:39 Karel Morvay (Martin Losos), 15:14 Jan Plachý (Bořek Trnka), 24:16 Karel Morvay (Josef Krejčí, Martin Losos), 24:45 Karel Morvay (Josef Krejčí, Martin Losos), 37:39 Jan Plachý (Vojta Šimic), 41:26 Martin Losos (Josef Krejčí), 42:01 Vojta Šimic (Tomáš Kodeš), 43:35 Jan Plachý (Patrik Hrebinec) - 27:34 Nikola Jirásko (Jan Štěpánek, Věra Šťástková)

Michal Kudr (Martin Vykouk) - Bořek Trnka, Vojtěch Kalenda, Matěj Malimánek, Tomáš Kuziv, Jáchym Frodl, Ondřej Kotyza, Tomáš Kodeš - Martin Krinert, Jan Plachý, Vojta Šimic, Karel Morvay, Michal Chochel, Matěj Kapusta, Adam Růžička, Josef Krejčí, Patrik Hrebinec, Martin Losos

Vojtěch Kupec - Jakub Vacek, Kryštof Vlk, Ondřej Peleška, Jan Štěpánek, Josef Kout - Josef Pernica, Jan Kryšpín, Nikola Jirásko, Jan Tyrychtr, Věra Šťástková, Štěpán Svoboda, Eduard Pekař

Starší žáci Elba DDM Ústí nad Labem nezačali utkání ideálně a navíc v čase 3:26 nabídli hostujícímu týmu výhodu přesilové hry. Hráči Boleslavi si vypracovali střelecké situace, ale obrana v čele s Michalem Kudrem je zvládla a stav zápasu byl i po této početní výhodě nerozhodný. Do vedení se dostal v čase 6:39 po krásné přihrávce od Martina Losose, hráč s číslem 19 Karel Morvay. Tato branka neznamenala, že bude utkání bohaté na branky a krásné akce, ale hra se vyrovnala a první třetina skončila hubeným vedením domácích 1:0.

Úvod druhé třetiny byl bleskový a po čtrnácti vteřinách zvýšil na 2:0 Jan Plachý. Ani tato branka nestrhla brankové hody a hrál se hokejbal plný osobních soubojů, ale bez vyloučených hráčů. Až v 25. minutě zápasu se dokázal dvakrát trefit Karel Morvay, který tak dovršil svůj hattrick a dostal domácí do vedení 4:0. Ke konci druhé části hry se hostujícímu týmu podařilo přeci jen snížit a úspěšným střelcem byl Nikola Jirásko. Stav po dvou odehraných třetinách tak byl 4:1 pro domácí.

V úvodu třetí části hry se Tygři snažili utkání zdramatizovat, ale domácí brankář byl proti. Třetí udělený trest v utkání a první pro hostující tým obdrželi Tygři v čase 36:47, kdy odešel na trestnou lavici za nedovolené bránění Jan Kryšpín. Svojí první a zároveň poslední přesilovou hru domácí tým z hole Jana Plachého využil a zvýšil na 5:1. Po této brance již hostujícímu týmu mírně odešly síly a domácí to dokázali potrestat, když se postupně trefili Martin Losos, Vojta Šimic a Jan Plachý, který tak jako druhý z hráčů domácího celku dosáhl na hattrick. Výsledkem 8:1 tak skončilo zajímavé utkání, které bylo pro hostující tým konečným rozdílem skóre možná až kruté.3

Laibl Tomáš (Elba DDM Ústí nad Labem): Začátek utkání neodpovídal našim očekáváním a význam zápasu pro náš tým přinesl nervozitu do naší hry. Je zásadní, aby se hráči soustředili na klidnější a zodpovědnější přístup k hře, protože jen tak můžeme čelit výzvám v nadcházejících důležitých zápasech.