11.05.2024 Reportáž

Dramatický obrat: Ježci otočili zápas a slaví vítězství v prodloužení

V dramatickém zápase extraligy juniorů se Elba DDM Ústí nad Labem rychle ujala vedení, ale Ježci Heřmanův Městec dokázali hru vyrovnat a v prodloužení otočit. Po slibném začátku a vedení 2:0 se Elba musela bránit náporu Ježků, kteří využili každou příležitost k obratu skóre. Zápas plný obratů a napětí nakonec skončil vítězstvím Ježků s konečným skóre 4:3.

Extraliga juniorů - Playoff, 11.05.2024

3:4

2:0, 0:0, 1:3 - 0:1

Ježci Heřmanův Městec

Branky a nahrávky: 00:50 Václav Hrubý, 02:02 Radek Vyhlídal (Václav Hrubý, Tadeáš Doucha), 33:47 Matyáš Čaloun - 36:16 Ondřej Hladký (Jan Pilař, Václav Kachlík), 37:08 Václav Kachlík (Josef Sedlák), 43:18 Jan Pilař (Vojtěch Šmíd, Václav Kachlík), 50:29 Vít Musílek (Vojtěch Šmíd, Lukáš Kozel)

Martin Koudelka (Matias Kokhanin) - Tadeáš Doucha, Ondřej Filip, Jan Ryska, Jiří Urbánek, Radek Vyhlídal, David Kučera, Nicolas Mejstřík, Zdeněk Matušík - Matyáš Čaloun, Václav Hrubý, Matyáš Kincl, Matěj Kocourek, Pavel Kohout, Jan Kurty, Štěpán Moucha, Jakub Růžička, Daniel Vaněk, David Pospíšil, Dominik Javůrek, Matěj Šimic

Adam Páv - Filip Kovář, Vít Musílek, Jan Čapka, Jan Zmek, Jakub Málek - Richard Bičík, Ondřej Hladký, Václav Kachlík, Lukáš Kozel, Jan Pilař, Vojtěch Šmíd, Daniel Zlesák, Patrik Bakus, Josef Sedlák

Zápas extraligy juniorů mezi Elba DDM Ústí nad Labem a Ježci Heřmanův Městec začal pro náš tým nadějně. Hned v první minutě jsme se ujali vedení a do třetí minuty jsme zvýšili skóre na 2:0. Naše aktivita byla vysoká, avšak další šance jsme již neproměnili. Ježci se postupně dostávali do hry a přestože jsme je dokázali zastavit v ofenzivě, museli jsme být opatrní na obranné chyby.

Ve druhé třetině jsme pokračovali v aktivní hře, ale naše šance končily mimo branku nebo u brankáře hostů. Ježci nás v této části hry výrazně tlačili a náš brankář Koudelka měl co dělat, aby udržel čisté konto.

Třetí třetina začala pro nás opět dobře, a když jsme zvýšili na 3:0, zdálo se, že máme zápas pod kontrolou. Nicméně po sporném zákroku Ježků, který nebyl potrestán, a našem následném faulu, který vedl k vyloučení, se hosté dostali zpět do hry snížením na 3:1. Po dalším faulu a využité přesilovce se skóre změnilo na 3:2. Hosté vyrovnali na 3:3 dvě minuty před koncem základní hrací doby.

V prodloužení jsme udělali další zbytečný faul, který hosté potrestali a otočili zápas ve svůj prospěch z 0:3 na 4:3.

Jirkovský Václav (Elba DDM Ústí na Labem): V první třetině jsme dokonale splnili, co jsme si řekli. Bohužel od druhé třetiny se naše aktivita začala pomaličku vytrácet. Ne, že bychom se nesnažili, ale i hosté začali docela často prověřovat naší obranu. Ve třetí třetině a v prodloužení jsme předvedli mnoho chyb, které se opakovali a hosté trestali. Série našich trestů rozhodla utkání. Nezbývá nám nic jiného, než zvednout hlavu a třetí utkání na horké půdě hostí zvládnout s vítězným koncem.