23.09.2024 Reportáž

Kert Park porazil juniory 3:1, start soutěže není ideální

Ve třetím kole Extraligy juniorů se tým Elba DDM Ústí nad Labem utkal s domácím Kert Parkem Praha. Po vyrovnaném začátku se domácí tým dostal do vedení ve druhé třetině. Přestože se hostům podařilo ve třetí třetině vyrovnat, Kert Park znovu skóroval a potvrdil své vítězství gólem do prázdné branky při závěrečné power play. Konečný výsledek 3:1 pro Kert Park znamená, že Elba DDM Ústí nad Labem má po třech utkáních na kontě jediný bod.

Extraliga juniorů, 21.09.2024

HC Kert Park Praha

3:1

0:0, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 28:19 Jiří Kaplan, 42:03 Ondra Větrák (Jiří Kaplan), 44:32 Ondra Větrák - 40:48 Jan Kurty (Jakub Růžička, Michal Pavlík)

Patrik Štráberger (Adam Horský) - Dominik Špák, Antonín Vrabec, Václav Adam, Jakub Krása - Daniel Broulík, Patrik Janda, Ondra Větrák, Radim Drnec, Lukáš Voženílek, Jiří Kaplan, Jeroným Langr, Eduard Dráb

Martin Koudelka (Vojtěch Norek) - Zdeněk Matušík, Adam Pauček, Jiří Urbánek, Michal Pavlík, Ondřej Šesták, Jakub Pankratz, Tomáš Primus - Tadeáš Doucha, Dominik Javůrek, Matěj Kocourek, Jan Kurty, Štěpán Moucha, Jakub Polák, Matěj Šimic, Robert Chlán, Jakub Růžička, Richard Janda

Zápas začal vyrovnaně, ale domácí tým byl v první třetině aktivnější a vytvořil si několik šancí. Přesto diváci viděli první branku až ve druhé části hry, kdy se Kert Park dostal do vedení díky přesné střele Jiřího Kaplana v čase 28:19.

Ve třetí třetině se nám podařilo vyrovnat na 1:1, když Jan Kurty skóroval po asistencích Jakuba Růžičky a Michala Pavlíka v čase 40:48. Radost z vyrovnání však netrvala dlouho. Domácí tým se opět dostal do vedení díky Ondrovi Větrákovi, který skóroval v čase 42:03 po přihrávce Jiřího Kaplana. Kert Park poté potvrdil své vítězství třetím gólem, který Ondra Větrák vstřelil do prázdné branky při naší závěrečné power play v čase 44:32.

Navzdory bojovnému výkonu jsme nedokázali získat body a po třech utkáních máme na kontě jediný bod. Doufáme, že se nám v dalších zápasech podaří zlepšit a získat potřebné body do tabulky.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Polák Jakub: „V zápase jsme byli lepší, dařilo se nám s nimi držet krok až do třetí třetiny. Za mě se nám nedařilo střílet na bránu, a když jsme se do šance dostali tak jsme nezakončili.“
Javůrek Dominik: „V zápase jsme se museli hrozně nadřít na jeden gól, nedokázali jsme potrestat žádnou chybu soupeře, zatímco soupeř naše chyby dokázal využít a potrestat je.“

TABULKA - EXTRALIGA JUNIORŮ (k 22. 9. 2024)

12. SK Rebel Praha 2 0 0 0 2 4:10 0

Jirkovský Václav (Elba DDM Ústí nad Labem): Domácí po celé utkaní měli vetší hlad po vítezství. Zásluhou byla vedoucí branka, na kterou jsme ještě dokázali odpovědět, ale to bylo z naší strany úplně všechno. Nedůraz v soubojích a velice mizerná produktivita nás trápí již třetí utkaní. Víme na čem zapracovat. V tymu se nutně musí něco změnit.