Elba DDM Ústí nad Labem delic HBC Hostivař HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Kert Park Praha HBC Plzeň HBC Hradec Králové 1988 SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany HbK Karviná HBC Svítkov Stars Pardubice HBC Prachatice delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-SEVER.cz
07.10.2024 Reportáž

Tři góly ve druhé třetině rozhodly: Kladno snadno přehrálo naše juniory.

V sobotu 5. října se na Kladně odehrálo utkání základní části juniorské extraligy mezi domácím týmem HBC Kladno a naším týmem Elba DDM Ústí nad Labem. Kladno si udrželo čisté konto a zvítězilo 5:0, přičemž svou převahu potvrdilo zejména ve druhé třetině, kdy vstřelilo tři branky.

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 08:17 Adam Slabý (Ondřej Kučera), 19:22 Vojtěch Šimůnek (Roman Schönherr), 22:42 Filip Jedelský (Adam Ježek), 27:15 Vojtěch Šimůnek (Roman Schönherr, Adam Slabý), 37:32 Vojtěch Šimůnek (Jáchym Jelínek, Roman Schönherr)

Sestava domácích

Marek Štěpánek (Matěj Jakoubek) - Petr Špalek, Jan Běloušek, Miroslav Petrášek, Marek Schönherr, Ondřej Kučera, Matouš Drechsler - David Čacký, Jáchym Jelínek, Tomáš Jungmann, Jiří Novák, Roman Schönherr, Adam Slabý, Adam Ježek, Filip Jedelský, Vojtěch Šimůnek, Dominik Bauer

Sestava hostí

Vojtěch Norek (Martin Koudelka) - Tadeáš Doucha, Nicolas Mejstřík, Frantisek Šilhavý, Jiří Urbánek, Jakub Pankratz, Michal Pavlík, Ondřej Šesták - Dominik Javůrek, Matěj Kocourek, David Kučera, Štěpán Moucha, Adam Pauček, Jakub Polák, Jakub Doubrava, Matěj Šimic, Richard Janda

Už od úvodního vhazování bylo patrné, že se Kladno bude snažit určovat tempo hry . První branka padla v 8. minutě a 17. sekundě , kdy se v situaci pět na pět prosadil Adam Slabý po asistenci Ondřeje Kučery. Hosté z Ústí se snažili o odpověď, ale domácí brankář byl vždy na správném místě.

Do druhé třetiny vstoupilo Kladno s náskokem 1:0 a jejich převaha se začala ještě více projevovat. V čase 19:22 zvýšil na 2:0 Vojtěch Šimůnek , kterému přihrál Roman Schönherr. Pouhé tři minuty poté přidal třetí branku Filip Jedelský za asistence Adama Ježka. Ve 27. minutě a 15. sekundě se Kladno prosadilo dokonce v oslabení, kdy Vojtěch Šimůnek po skvělé spolupráci se svými spoluhráči Schönherrem a Slabým zvýšil na 4:0.

Hosté měli několik příležitostí ke snížení, především díky častým vyloučením na straně Kladna, ale ani jedna z jejich čtyř přesilových her neskončila brankou. Ve 37. minutě a 32. sekundě pak Kladno definitivně zpečetilo svůj triumf, když Vojtěch Šimůnek využil přesilovou hru a přidal svůj třetí gól v zápase. Na této brance se podíleli Jáchym Jelínek a opět Roman Schönherr .

I přes snahu hostujícího týmu a jejich tlak v poslední třetině se nepodařilo vstřelit ani čestný gól. Konečný výsledek 5:0 tak znamená, že všechny tři body zůstaly na Kladně .

Kladno bylo v utkání střelecky aktivnější, když na branku soupeře vyslalo 45 střel, zatímco Ústí mělo na kontě 23 pokusů . Vyrovnané nebyly ani počty vyloučení, přičemž Kladno si odpykalo 6 dvouminutových trestů a Ústí sedm.

Vítězství Kladna v tomto utkání posiluje jejich pozici v tabulce a potvrzuje jejich formu . Na druhé straně se naši junioři budou muset z tohoto výsledku rychle oklepat a připravit se na další zápasy, pokud si chtějí udržet šance na lepší umístění v soutěži. Diváci, kterých se na kladenském stadionu sešlo 58 , tak mohli vidět výborný výkon domácích a tři body zůstávají zaslouženě na jejich straně.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Šilhavý František: „Utkání jsme bohužel nezvládli, myslím si, že tam byla vidět snaha, že to chceme všichni zlomit, ale bylo tam moc chyb a hlavně moc vyloučení, cesta vede přes dřinu na tréninku, poslouchání trenérů na 100% a že budeme držet tu naší partu, kterou tady máme, i když se nedaří.“
Koudelka Martin: „Kladno bylo ve všech směrech lepším týmem. Musíme hrát jednoduchý rychlý hokejbal bez zbytečných faulů.“

TABULKA - EXTRALIGA JUNIORŮ (k 6. 10. 2024)

Ohlasy

Zuna Aleš (Elba DDM Ústí nad Labem): Soupeř byl lepší a výsledek je zasloužený. Trápilo nás především dostupování hráčů a důraz na brankovišti, téměř všechny góly padly z těchto situací. Musíme teď vše hodit za hlavu a připravit se na příští týden proti mladým Rebelům.

Redakce, foto: Tomáš Laibl