07.10.2024 Reportáž

Drama do poslední vteřiny: A-tým padl na Kladně v prodloužení 2:3

Sobotní dopoledne 5. října na Kladně patřilo dramatickému utkání CROSSDOCK Extraligy, kde domácí HBC Kladno přivítalo náš A-tým. Oba celky předvedly bojovný výkon, ale nakonec to bylo Kladno, které dokázalo v prodloužení urvat výhru 3:2.

Extraliga mužů, 05.10.2024

HBC Kladno

3:2

0:1, 1:1, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 24:26 Milan Schnaubelt (Martin Kohout, Jan Pospíšil), 32:05 Vojtěch Šimůnek (Filip Jedelský), 45:03 Jan Pospíšil (Petr Adam) - 05:09 Lukáš Soukup (Aleš Macek, Zbyšek Kastner), 16:44 Aleš Macek (Lukáš Soukup)

Leoš Gerlich (Marek Štěpánek) - Radek Soukup, Štěpán Důras, Filip Barták, Matouš Drechsler, Jan Pospíšil, Milan Teinitzer - Lukáš Patera, Jaroslav Procházka, Milan Schnaubelt, Martin Kohout, Petr Slavík, Filip Jedelský, Petr Adam, Michal Potekhin, Dominik Bauer, Vojtěch Šimůnek, Michael Drechsler

Martin Koudelka (Vojtěch Norek) - Petr Michajličenko, Aleš Popluhar, Matěj Sedláček, Jan Sedláček, Zbyšek Kastner, Michal Smolík, David Kučera - Tomáš Kapusta, Jan Škurla, Martin Stupka, Jiří Tomáš, Matěj Kocourek, Vojtěch Červinka, Lukáš Soukup, Aleš Macek, Jan Vacek

A-tým vstoupil do zápasu lépe a už v páté minutě první třetiny využil přesilovou hru Lukáš Soukup po asistenci Aleše Macka a Zbyška Kastnera . Hosté se tímto rychlým gólem dostali do vedení 1:0 a dokázali si vytvořit tlak na domácí tým.

Druhá třetina začala obdobně aktivně pro Elbu, která v čase 16:44 navýšila své vedení na 2:0 . Tentokrát se trefil Aleš Macek po přihrávce Lukáše Soukupa . Tento gól byl důležitým momentem, který hostům dodal sebevědomí.

Domácí Kladno se ale nevzdávalo a ve druhé třetině postupně získávalo na síle. V čase 24:26 využilo svou přesilovou hru, když Milan Schnaubelt po přihrávce Martina Kohouta a Jana Pospíšila snížil na 1:2 . Tento gól dodal domácímu týmu potřebnou energii a vrátil je zpět do hry.

Do třetí třetiny vstoupila obě mužstva s odhodláním. V čase 32:05 se Vojtěch Šimůnek po nahrávce Filipa Jedelského prosadil v rovnovážném stavu a vyrovnal na 2:2 . Tento gól znamenal obrat v zápase a zvýšil napětí na obou stranách.

V závěru třetí třetiny měla obě mužstva šance na rozhodnutí, ale ani jeden z týmů nedokázal vstřelit vítěznou branku, a tak o osudu utkání muselo rozhodnout prodloužení.

Rozhodující moment přišel v čase 45:03, kdy Jan Pospíšil v oslabení využil chybu hostů a po přihrávce Petra Adama vstřelil vítězný gól . Kladno tak vyhrálo 3:2 a připsalo si dva body za výhru v prodloužení, zatímco Elba DDM Ústí nad Labem si odvezla jeden bod.

I přes více střel na branku (20:25) se Elba nedokázala v klíčových momentech prosadit a musela se smířit s těsnou porážkou. Oba týmy předvedly výborný výkon, který ocenila i divácká kulisa čítající 65 fanoušků. Elba DDM Ústí nad Labem sice odjela z Kladna pouze s jedním bodem, ale jejich odhodlání a bojovný duch jsou příslibem do dalších zápasů.

Kladno díky tomuto vítězství posílilo svou pozici v tabulce, zatímco Elba bude muset hledat další příležitosti k bodovému zisku. Napětí a vyrovnanost utkání dokazují, že v této sezóně CROSSDOCK Extraligy nás čeká ještě mnoho zajímavých soubojů.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Sedláček Jan: „Herní projev se podle mě trochu zlepšil, ale stále odcházíme ze zápasu zklamaní. Je to už asi třetí zápas ve kterém vedeme a nedokážeme vedení udržet a dovést do vítězného konce. Rozhodně jsme si z tohoto zápasu měli odnést 3 body. Ale na druhou stranu, zisk bodu na Kladně je dobrý a doufám, že je to ten odrazový můstek, od kterého se naše výkony odrazí směrem k lepšímu.“
Sedláček Matěj: „Zisk bodu bereme po čtyřech prohrách pozitivně, ikdyž jsme měli určitě na to urvat všechny 3. Musíme určitě zapracovat na tom, abychom hráli celých 45minut stejně kvalitně a vyvarovat se zbytečným chybám.“

TABULKA - CROSSDOCK EXTRALIGA (k 6. 10. 2024)