24.09.2024 Reportáž

Dorostenci předvedli skvělý obrat a porazili Kladno v nájezdech

V dramatickém utkání třetího kola dorostenecké extraligy mezi týmy Elba DDM Ústí nad Labem a HBC Kladno se domácím podařilo vyrovnat v samotném závěru třetí třetiny a nakonec zvítězit v samostatných nájezdech díky Matěji Šimicovi. Zápas byl plný zvratů a napětí, což přineslo skvělou podívanou pro všechny fanoušky.

Extraliga dorostu, 22.09.2024

5:4

1:1, 1:3, 2:0 - 0:0

HBC Kladno

Branky a nahrávky: 13:03 Matěj Šimic (Richard Janda), 27:58 Lukáš Mach (Vojta Šimic), 34:47 Lukáš Čaloun (Adam Růžička, Matěj Kapusta), 44:12 Matěj Šimic (Vojta Šimic, Lukáš Mach), 50:00 Matěj Šimic - 00:29 Dominik Bažant (Michal Schnaubelt), 19:06 Šimon Drechsler (Dalibor Paták), 22:11 Michal Schnaubelt, 29:18 Michal Schnaubelt (Dalibor Paták)

Martin Vykouk (Vojtěch Gottfried) - Jáchym Frodl, Tomáš Kuziv, Matěj Malimánek, Jakub Pankratz, Michal Pavlík, Tomáš Primus, Ondřej Šesták, Tadeáš Adam, Bořek Trnka - Lukáš Čaloun, Jakub Doubrava, Richard Janda, Matěj Kapusta, Karel Morvay, Matěj Šimic, Patrik Hrebinec, Martin Losos, Adam Růžička, Lukáš Mach, Vojta Šimic

Karel Patera (Adam Franc) - Lukáš Soukup, David Svoboda, Ondřej Tomášek, Dominik Bažant, Lukáš Mašek, Vojtěch Svoboda, David Petrášek - Šimon Drechsler, Filip Koláčný, Tobiáš Lokvenc, Daniel Navrátil, Dalibor Paták, Oldřich Pulec, Michal Schnaubelt, Samuel Holý, Viktor Lovětínský, Filip Novotný, Jakub Císař

Třetí kolo dorostenecké EXTRALIGY nabídlo domácí utkání proti týmu HBC Kladno. Úvod utkání patřil hostujícímu týmu, který šel po 29 vteřinách do vedení díky brance Dominika Bažanta (asistence Michal Schnaubelt). Hostující tým byl v první třetině hodně aktivní, ale své vedení nenavýšil, a tak se našim barvám podařilo ke konci první části hry vyrovnat na 1:1, když skóroval Matěj Šimic (asistence Richard Janda).

Ve druhé třetině se hostující Kladno dostalo dvěma brankami do vedení 1:3. Nejprve skóroval Šimon Drechsler (asistence Dalibor Paták) a poté Michal Schnaubelt. Na tento stav se podařilo reagovat snížením stavu na 2:3, když skóroval Lukáš Mach (asistence Vojta Šimic). Kladenští však v poslední minutě odskočili opět na 2:4 díky druhé brance Michala Schnaubelta (asistence Dalibor Paták) a za tohoto stavu se odešlo podruhé do šaten.

Třetí část hry byla konečně ve znamení domácích, kterým se podařilo brzy snížit na 3:4 díky brance Lukáše Čalouna (asistence Adam Růžička, Matěj Kapusta). Srovnat skóre se ale nedařilo. V samotném závěru třetí třetiny se přeci jen podařilo ústeckým vyrovnat na 4:4, když skóroval Matěj Šimic (asistence Vojta Šimic, Lukáš Mach), a zápas dospěl do prodloužení. V prodloužení se nedokázal ani jeden z týmů prosadit, a tak se rozhodovalo až v samostatných nájezdech, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem domácí Matěj Šimic a cennou výhru si připsal náš tým.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Šesták Ondřej: „Zápas byl vyrovnaný a věděli jsme, že Kladno bude trestat naše chyby, ale zároveň jsme dokázali potrestat i my jejich chyby. Jsme rádi, že jsme dokázali ve třetí třetině vyrovnat a na nájezdy vyhrát kde nás podržel gólman.“
Primus Tomáš: „Zápas se od prvních sekund nevyvíjel podle našich představ. Soupeř byl důraznější a míček se držel na jejich holi. Ztráty míčků byl soupeř schopen potrestat a získal náskok. My se ale nevzdali a pár přesných střel a uvolnění, nám vyneslo výhru.“
Kodeš Tomáš: „Hodnotím zápas kladně díky výhře na nájezdy. Nedařilo se nám vyhrávat obranné bule a vybíhat na hráče. Dařilo se nám blokovat střely např.: Richard Janda který blokoval střely v oslabení a celkově chození do soubojů na 100%.“
Pankratz Jakub: „Zápas proti Kladnu byl velmi vyrovnaný a napínavý až do konce. I když jsme ve třetí třetině prohrávali 2:4, dokázali jsme se zvednout a vyrovnat na 4:4, což nám umožnilo dostat zápas do prodloužení. Nakonec jsme vítězství urvali v nájezdech, kde jsme byli přesnější a zároveň nás podržel gólman. Během zápasu jsme ale udělali několik zbytečných chyb, které soupeř dokázal potrestat a které nás stály vedení v průběhu hry. Tyto nedostatky musíme v příštích zápasech minimalizovat, protože nás zbytečně dostávaly pod tlak. Přesto tým ukázal velkou bojovnost, která nám nakonec přinesla vítězství.“
Vykouk Martin: „Zápas byl podle očekávání vyrovnaný a ze začátku více tlačil soupeř, ale ke konci jsme začali hrát lépe my a nakonec vyrovnali a v nájezdech vyhráli.“

TABULKA - EXTRALIGA DOROSTU - DIVIZE ZÁPAD (k 23. 9. 2024)

11. HBC Prachatice 3 0 0 0 3 9:23 0

Nedoma David (Elba DDM Ústí nad Labem): V dnešním utkání se potkali dva kvalitní týmy a celý zápas se odehrál ve velkém tempu. První dvě třetiny bylo Kladno i lepším týmem. Ale poté se ukázala síla a týmový duch a utkání jsme dokázali dostat do nájezdu a tam dokonat obrat v zápase. Speciálně bych chtěl pochválit kluky za prodloužení, které odehráli takticky perfektně.