08.10.2024 Reportáž

Dorostenci přehráli Blatnou a slaví další výhru v sezóně

Elba DDM Ústí nad Labem si v neděli 6. října připsala další cennou výhru v rámci extraligy dorostu, když na domácí půdě porazila tým TJ Blatná Datels 9:3. Výraznou měrou se na výsledku podílela ofenziva domácích, která už v první třetině nasázela pět branek.

Extraliga dorostu, 06.10.2024

9:3

5:1, 4:1, 0:1

TJ Blatná Datels

Branky a nahrávky: 02:54 Patrik Hrebinec (Adam Růžička), 10:34 Michal Pavlík (Tomáš Kuziv), 10:45 Karel Morvay (Michal Pavlík, David Sabó), 12:33 Matěj Šimic (Richard Janda), 14:59 Jakub Doubrava (Richard Janda), 19:54 Patrik Hrebinec (Matěj Šimic), 20:11 Patrik Hrebinec (Lukáš Mach, Martin Losos), 22:43 Matěj Šimic (Jakub Pankratz, Jáchym Frodl), 28:12 Matěj Šimic (Patrik Hrebinec, Tomáš Kuziv) - 01:06 Dominik Blovský (Štěpán Bulka), 24:59 Ondřej Vrba (Jakub Podlešák), 40:41 Dominik Blovský (Štěpán Bulka)

Vojtěch Gottfried (Martin Vykouk) - Jáchym Frodl, Tomáš Kuziv, Matěj Malimánek, Jakub Pankratz, Tomáš Primus, Ondřej Šesták, Miroslav Sojčík - Jakub Doubrava, Richard Janda, Vojtěch Kalenda, Karel Morvay, Tereza Nademlejnská, Michal Pavlík, David Sabó, Matěj Šimic, Patrik Hrebinec, Martin Losos, Adam Růžička, Lukáš Mach

Martin Zitko - Ondřej Vrba, Jakub Podlešák, Matyáš Kodýdek, Šimon Matoušek, Dominik Blovský - Vojtěch Dokoupil, Radek Šimánek, Tadeáš Gutwirth, Filip Červenka, Štěpán Bulka

Utkání začalo rychlým gólem hostujícího Radka Šimánka už v čase 01:06, když skóroval po asistenci Štěpána Bulky. To však bylo ze strany Blatné v první třetině vše, protože následoval brankostroj domácích. Ve 3. minutě srovnal Patrik Hrebinec, který s Adamem Růžičkou předvedl výbornou souhru. Následně se prosadili Michal Pavlík, Karel Morvay a Matěj Šimic, a před první sirénou skóroval Jakub Doubrava. První třetina skončila 5:1 pro domácí.

Ve druhé třetině se hráči Elby DDM Ústí nad Labem nezastavili. Patrik Hrebinec si připsal další dva přesné zásahy, přičemž při jednom z nich asistovali Mach Lukáš a Losos Martin. V této části hry se prosadil i Matěj Šimic, který tak završil svůj hattrick. Hosté sice našli odpověď v podobě gólu Ondřeje Vrby, ale celkově se herně neprosadili. Stav po druhé třetině byl 9:2.

Ve třetí třetině tempo hry poněkud opadlo. Hosté, kteří hráli pod značným tlakem domácích, se ale nevzdali. V čase 40:41 uzavřel skóre utkání Dominik Blovský po asistenci Štěpána Bulky. Přestože se Blatná pokoušela do poslední chvíle alespoň o kosmetickou úpravu skóre, na rozdíl od předchozích třetin tentokrát obrana Elby fungovala bezchybně.

V utkání dominovala Elba nejen střelecky, ale i herně. Poměr střel na branku (46:15) hovoří jasně o převaze domácího týmu. Hosté si připsali dvě vyloučení, což však Elba nedokázala přetavit ve využité přesilovky. Přesto však hosté nedostali mnoho prostoru k větším šancím.

S touto výhrou se Elba DDM Ústí nad Labem posunula na třetí místo tabulky s 11 body a bilancí 3 výher a 1 remízy. Výborná forma domácích a jejich důrazná hra jim dávají naději na další úspěchy v nadcházejících zápasech.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ OD HRÁČŮ:

Primus Tomáš: „Prvních pár střídání se nám nedařilo dostat míček pod kontrolu, což vedlo ke gólu, který Blatná vstřelila hned ve druhém střídání. Po gólu jsme se rychle vzpamatovali a poté už jsme jen navyšovali.“
Tomáš Kodeš: „V první třetině jsme nehráli moc dobře, byli jsme nervózní na hokejce, nedařilo se nám nahrávat po bandě a nestříleli jsme a kombinovali jsme. Ve druhé třetině jsme se zvedli a hráli jsme to, co jsme chtěli. Stříleli jsme z každého úhlu a hráli jsme náš hokejbal. Největší klobouk dolů z týmu patří Vojtovi Gottfriedovi, který vytáhl hezké zákroky a tím udržel náskok. A 3 body do tabulky zůstávají v Ústí.“
Trenkvic Adam: „Utkání nezačalo moc dobře, dostali jsme gól, potom se nám podařilo vyrovnat a potom navýšit náskok. Podle mě kdyby někdo před zápasem řekl, že dáme 9 gólů, málokdo by tomu věřil. Zápas hodnotím kladně další 3 body do tabulky a teď se připravit na Plzeň.“
Frodl Jáchym: „Myslím si, že se nám zápas povedl, až na začátek, kdy jsme obdrželi rychlý první gól. Poté jsme se soustředili na náš výkon, hráli zodpovědně, čemuž odpovídá konečný výsledek.“

TABULKA - EXTRALIGA DOROSTU - DIVIZE ZÁPAD (k 7. 10. 2024)

11. HBC Prachatice 4 0 0 0 4 10:27 0

Nedoma David (Elba DDM Ústí nad Labem): Do utkání jsme vstoupili laxním přístupem a také jsme na to doplatili prvním inkasovaným gólem. V průběhu jsme poté sice otočili stav skóre, ale hra ideální nebyla. Jsme ale rádi že jsme získali další 3 body do tabulky.