Elba DDM Ústí nad Labem delic HBC Hostivař HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HC Kert Park Praha HBC Plzeň HBC Hradec Králové 1988 SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany HbK Karviná HBC Svítkov Stars Pardubice HBC Prachatice delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-SEVER.cz
06.10.2024 Reportáž

Starší žáci zvítězili v Děčíně vysokým rozdílem

V neděli 6. října se v rámci Ligy starších žáků střetli Rytíři DDM Děčín a Elba DDM Ústí nad Labem, přičemž hosté z Ústí dominovali a zvítězili vysokým skóre 12:3. Celkově střelecky dominovalo Ústí poměrem 98:25. Zápas se hrál před 45 diváky a rozhodčími byli Martin Krinert a Jiří Kettner.

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 05:21 Kryštof Jedlička (Miroslav Zíka), 11:52 Kryštof Jedlička (Daniel Nistor), 19:36 Kryštof Jedlička (Václav Jelínek) - 11:46 Michal Chochel (Arnošt Werner, Bořek Trnka), 12:22 Bořek Trnka (Michal Chochel), 14:03 Arnošt Werner (Lukáš Malý), 19:00 Bořek Trnka (Michal Chochel), 21:24 Matyáš Borůvka (Bořek Trnka), 25:07 Arnošt Werner (Lukáš Malý), 26:55 Michal Chochel, 28:22 Matyáš Borůvka (Bořek Trnka, Michal Chochel), 33:52 Jakub Vyleťal (Michal Chochel, Bořek Trnka), 35:59 Arnošt Werner (Bořek Trnka), 41:25 Bořek Trnka (Michal Chochel), 43:05 Michal Chochel (Bořek Trnka)

Sestava domácích

Michael Zach - Václav Jelínek, Jakub Němeček, Daniel Nistor, Tadeáš Baštrnák - Marek Matoušek, Jaroslav Skopec, Miroslav Zíka, Kryštof Jedlička, Robin Vinter, Tomáš Cimbalník, David Novák

Sestava hostí

Michal Hanzl, Marek Borůvka - Jakub Houdek, Lukáš Malý, Bořek Trnka, Markéta Bischoffiová, Lukáš Boreš, Maxmilián Myroniuk - Michal Chochel, Jakub František Myroniuk, Jakub Vyleťal, Radim Brož, Matyáš Borůvka, Arnošt Werner

Už od prvních minut bylo zřejmé, že hosté přišli pro tři body. I když domácí tým dokázal otevřít skóre v 5. minutě, kdy se trefil Kryštof Jedlička po nahrávce Miroslava Zíky, hosté rychle odpověděli. Michal Chochel srovnal na 1:1 v čase 11:46, a jen o 36 sekund později přidal další branku Bořek Trnka. První třetina nakonec skončila těsně 3:2 pro Ústí.

Ve druhé třetině už hosté na hřišti zcela dominovali. Elba přidala pět branek, z toho dvě v přesilových hrách. Velkou zásluhu na tom měli Michal Chochel a Bořek Trnka, kteří si připsali několik bodů. Hosté využili hned 6 přesilovek, což byl klíčový faktor jejich úspěchu. Děčín nedokázal najít odpověď a inkasoval v oslabení i ve hře pět na pět.

Třetí třetina byla pro domácí tým už jen otázkou důstojného dohrání, ale ani v ní se jim nedařilo. Elba přidala další čtyři branky, včetně gólů z přesilovek, a potvrdila svoji převahu. Nejvíce bodujícími hráči utkání byli Bořek Trnka s šesti asistencemi a třemi góly a Michal Chochel, který zaznamenal tři góly a pět asistencí.

TABULKA - LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ ČECHY STŘED + SEVER (k 6. 10. 2024)

Ohlasy

Laibl Tomáš (Elba DDM Ústí nad Labem): Úvod utkání nebyl z naší strany ideální. Domácí tým byl v prvních minutách lepší, a to nejen co se týče rychlosti, ale také v osobních soubojích, kde jsme zaostávali. Postupem času jsme se však zlepšovali – pohyb našich hráčů na hřišti byl lepší, začali jsme si vytvářet více šancí a zlepšila se i naše koncovka. Utkání nám jasně ukázalo, na kterých oblastech musíme na trénincích více zapracovat, abychom mohli být v příštích zápasech úspěšnější i proti silnějším soupeřům.

Redakce, foto: Tomáš Laibl