13.10.2024 Reportáž

Starší žáci nedokázali vzdorovat, SK Rebel Praha jasně vyhrál

V sobotu 12. října 2024 se na hřišti SK Rebel Praha odehrál zápas základní části Ligy starších žáků - Čechy Střed + Sever mezi domácími Rebely a hostujícím týmem Elba DDM Ústí nad Labem. Domácí tým ovládl zápas, když porazil svého soupeře výrazným rozdílem 12:3.

Liga starších žáků - Čechy Střed + Sever, 12.10.2024

SK Rebel Praha

12:3

3:1, 4:0, 5:2

Branky a nahrávky: 03:00 Antonín Čermák, 06:27 Tomáš Malý, 11:43 Teodor Jehlík, 15:15 František Táborský, 24:08 Tomáš Malý (František Urban), 25:24 Matěj Ernst (Antonín Čermák), 27:11 Tomáš Malý (František Táborský), 30:13 Antonín Čermák (Matěj Ernst), 33:46 Matěj Ernst (František Táborský), 39:36 Matěj Ernst (Antonín Čermák), 40:29 Tomáš Malý (František Táborský), 44:04 Tomáš Malý (Štěpán Jantač) - 03:36 Vojta Šimic (Bořek Trnka), 42:43 Vojta Šimic (Lukáš Boreš), 42:49 Vojta Šimic

Vojtěch Kříva (Jakub Vondráček) - Štěpán Jantač, František Urban, Teodor Jehlík, Antonín Čermák, Jáchym Hyška, Jan Toulec, Daniel Kropík - Matěj Ernst, Tomáš Červinka, Tomáš Malý, Eduard Motoška, Matyáš Filař, Ruben Jura, David Pavlíček, František Táborský, Petr Matuška

Michal Hanzl, Marek Borůvka - Jakub Houdek, Lukáš Malý, Bořek Trnka, Lukáš Boreš, Josef Rosenkranc - Michal Chochel, Jakub František Myroniuk, Vojta Šimic, Jakub Vyleťal, Radim Brož, Arnošt Werner, Matyáš Borůvka, Maxmilián Myroniuk

Utkání začalo v rychlém tempu, kdy už ve třetí minutě otevřel skóre Čermák Antonín z SK Rebel Praha. Hosté se však rychle vzchopili a o 36 vteřin později odpověděl Vojta Šimic. První třetina skončila 3:1 ve prospěch domácích, což naznačilo, že Rebelové budou mít v dalším průběhu utkání navrch.

Ve druhé třetině se hra začala přelévat pouze na jednu stranu. Domácí Rebelové přidali další čtyři branky, z nichž jedna padla v přesilové hře, a hostující tým z Ústí nad Labem nenašel způsob, jak ohrozit soupeřovu branku. Na konci druhé třetiny tak svítilo na tabuli skóre 7:1 pro SK Rebel Praha.

Třetí třetina pokračovala v podobném duchu. Rebelové zvyšovali svůj náskok, zatímco Elba se snažila alespoň korigovat stav. Vojta Šimic se znovu prosadil dvěma rychlými góly v závěru utkání, ale to už nestačilo na výraznější obrat. Domácí tým i nadále kontroloval hru a přidal dalších pět gólů, čímž si zajistil pohodlnou výhru.

Na střely na branku zvítězili domácí s velkou převahou 51:10, což svědčí o jejich ofenzivní aktivitě a dobré organizaci hry. Diváci, kterých se na zápas sešlo 43, si užili napínavý souboj, i když výsledek byl jednoznačný. SK Rebel Praha potvrdil svou sílu v letošní sezóně, zatímco pro starší žáky z Ústí nad Labem bude důležité se z tohoto neúspěchu rychle oklepat a soustředit se na další zápasy.

Laibl Tomáš (Elba DDM Ústí nad Labem): V úvodu utkání jsme s velmi kvalitním soupeřem ještě trochu drželi krok, ale postupem času domácí Rebelové ukázali, že budou bojovat o nejvyšší příčky v soutěži. Nám nezbývá než pracovat a snažit se zlepšovat naše nedostatky.